Audi 80 Coupe

Prawdziwy biały kruk na polskim rynku. Pomimo, że nawet najmłodsze egzemplarze tego samochodu mają już prawie 20 lat, ceny tego auta zamiast spadać, rosną do poziomów wręcz niewyobrażalnych dla tak wiekowych pojazdów. Co ciekawe, auto wciąż znajduje nabywców.

Popularność Audi 80 w wersji Coupe wzięła się stąd, że w latach 70 firma z Ingolstadt stworzyła innowacyjny napęd na cztery koła, dzięki czemu samochody spod znaku Audi wygrywały wszystkie rajdy motoryzacyjne. Generacja, którą opisujemy oparta jest na protoplaście Audi A4, czyli modelu Audi 80 z początku lat 90.

Z eksploatacyjnego punktu widzenia pokrewieństwo z popularną „osiemdziesiątką” to same zalety, m.in. dostępność części czy konstrukcja znana mechanikom. Jednak prawdziwą przeszkodą może być fakt, iż większość egzemplarzy jest zajeżdżona do granic możliwości.

Jeśli chodzi o usterki, to Audi miewa problemy z cieknącymi uszczelkami. Na szczęście nie ma korozji – firma z Ingolstadt jako jedna z pierwszych stosowała ocynk. Z silników polecamy 2.8 V6 legitymujący się mocą 174 koni mechanicznych – nie lubi zbytnio, co prawda, instalacji LPG, lecz ma prostą konstrukcję.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...