Audi R8

Produkowane od 2007 roku Audi R8 jest bardzo popularnym autem sportowym. W środku jest umieszczony albo silnik V8 lub V10. Auto jest spokrewnione technicznie z lamborghini gallardo coupe. Gdy po raz pierwszy zaprezentowane samochód w 2007 roku , było ono dostępne w sprzedaży z silnikiem V8 FSI o pojemności 4.2 litra i mocy 420 KM, a w 2009 roku, z silnikiem V10 FSI o pojemności 5.2 litra i mocy 525 KM. Auto jest produkowane w Niemczech. Silnik dzięki oszklonej pokrywie jest widoczny. Auto ma sportowy charakter, ale również nadaje się do swobodnej jazdy po naszych ulicach, gdyż obniżono hałas i w bardzo dużym stopniu zadbano o komfort kierowcy. W wersji z silnikiem V10 zastosowano amortyzator magnetyczny, który jest bardzo wytrzymały. W budowie wnętrza zostały wykorzystane najmocniejsze materiały jak aluminium, włókno węglowe i skóra. Również w wersji V10 prawdopodobnie nie będzie silnika Diesla. W 2009 roku w Frankfurcie zaprezentowano wersje cabrio zwaną R8 Spyder. Tekstylny dach otwiera się i zamyka w ciągu 19 sekund. Poszczególne wersje różnią się od siebie tylnym zderzakiem i układem wydechowym. Osiągi wersji V8 prezentują się następująco: przyspieszenie do 100 wynosi 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 300km/h. W wersji z silnikiem V10 wygląda to lepiej, ale nic w tym dziwnego, gdyż najczęściej większa pojemność, powoduje lepsze osiągi. Przyspieszenie do setki jest lepsze o sekundy i wynosi 3,6 sekundy, prędkość maksymalna to 320km/h. Samochód zasłynął w filmie Iron Man, gdyż nim jeździł filmowy Tony Starks. Skrzynia biegów jest 6-stopniowa a manualna albo automatyczna. Wnętrze auta jest proste, ale bardzo piękne i wygodne. Dużo lepiej samochód wygląda z zewnątrz. Przód sprawia wrażenie szerszego , tył jest tak jakby mniejszy. Na całej karoserii jest dużo wlotów powietrza, które dają agresywny charakter. Dzięki dobremu nadwoziu i zawieszenie, autem bardzo dobrze jeździ się po krętych drogach. Auto jest również niskie, gdyż nie ma nawet 1,3 metra.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...