Citroen C3

 

Francuskie auto miejskie? Któż, jak nie Francuzi wie, jak zbudować samochód, który z łatwością radził sobie będzie na ciasnych miejskich uliczkach?

 

W chwili, gdy Citroen C3 pierwszy raz ujrzał światło dzienne, wszyscy dziennikarze motoryzacyjni byli naprawdę zaskoczeni. W porównaniu z nieco nudnawym, choć zdecydowanie poprawnym, poprzednikiem znanym jako Saxo, Citroen C3 stanowił powiew świeżości w gamie Citroena. Obłe kształty małego Citroena przywodziły na myśli „brzydkie kaczątko” 2CV, czyli model, który zmotoryzował Francję kilka dekad temu.

 

Samochód z miejsca zdobył popularność, co z pewnością zawdzięcza praktycznej kabinie. Warto podkreślić, że w C3 przestrzeń bagażowa ma pojemność aż 305l, co stanowi naprawdę spory wynik w tej klasie aut. Dodatkowo, wiele egzemplarzy C3 jest naprawdę bogato wyposażonych.

 

Jaki silnik warto wybrać? Pod maską C3 montowano bardzo udane diesle 1.4 i 1.6 HDI – w zasadzie oba warianty pojemności warte są polecenia – nie mają one wszystkich bolączek nowoczesnych diesli (oprócz filtra FAP, który co jakiś czas wymaga uzupełnienia płynu).

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. jak sprowadzić auto ze stanów
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...