Ferrari F430

Ferrari to jedna z najsłynniejszych firm samochodowych, która ma swoją siedzibę we Włoszech. Model F430, który tak jak wszystkie auta ferrari, najczęściej jest produkowany w czerwonym kolorze. Jest to taki pewien element rozpoznawczy tej marki. Zaprezentowany model F430 podczas Paris Motor Show w 2004 roku, wyglądał na świetne sportowe auto. Wielu kierowców widziało w tym samochodzie wielki potencjał. Oferowana wersja Spider, była tańsza, lecz ze słabszymi osiągami. Były jeszcze wersje: sportowa Scuderia oraz torowa Challenge. Moc maksymalna wersji sportowej i torowej to 375 kW (510 KM) przy 8500 obr/min. Bardzo dobrej jakości silnik Ferrari Dino 90° o 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej dawał przyspieszenie do 100km/h w ciągu 4 sekund. Prędkość maksymalna większości modeli to około 315km/h. Wersja Scuderia jest najlżejsza i waga wynosi 1350 kilogramów. Najcięższa jest najwolniejsza wersja spiker, która waży 1520 kilogramów. Pojemność wszystkich wersji to 4300cm3. Oferowane wersje nadwozia do dwudrzwiowy coupe i również dwudrzwiowy cabriolet. Samochód wygląda bardzo agresywnie i posiada wiele wlotów powietrza. W wyposażeniu jest klimatyzacja, ABS i ASR. Zawieszenie jest na dobrym poziomie, lecz oczywiście na polskich drogach długo nie pożyje. Samochód jest drogi w utrzymaniu, gdyż spalanie jest na wysokim poziomie, a ewentualna wymiana części może kosztować dość dużo, gdyż ogólnie oryginalne części od ferrari nie są tanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...