Ford KA

Kilka lat temu auto szokowało swoim designem. Masowo je kupowano właśnie ze względu na ekscentryczny wygląd. Dziś egzemplarzy Forda KA jest na ulicach coraz mniej.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest niestety korozja. Najmniejszy model Forda nigdy nie miał zbyt dobrego zabezpieczenia przed rdzą atakującą nadwozie. Niestety, dziś nawet bezwypadkowe egzemplarze mają na sobie co najmniej kilka ognisk korozji, co w połączeniu z niewielką wartością samochodu sprawia, że auto ma tak kiepską opinię. Prawda jest taka, że czas pierwszej generacji Forda KA zdecydowanie przeminął. Dodatkowo, Forda KA nęka szereg problemów, w większości powiązanych ze szwankującą elektroniką.

Jaki silnik warto wybrać? W pierwszej generacji warunkowo godny zainteresowania jest silnik 1.6, znany choćby z Escorta, jednak auta z tą jednostką to prawdziwe białe kruki. Silniki 1.0 i 1.3 to niestety konstrukcje pamiętające jeszcze lata 80., a co gorsza, średnio trwałe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...