Ford Mondeo

Fordy w Polsce nigdy nie miały zbyt dobrej prasy. Powstało wiele powiedzeń o rzekomo niskiej wartości tych samochodów.

Z całą pewnością można stwierdzić, że jednym z powodów przekonania Polaków o kiepskiej jakości Forda jest fakt, że przez pewien czas auta te cierpiały na sporo niedomagań. Dla przykładu, Escort (auto klasy kompaktowej, poprzednik Forda Focusa) rdzewiał na potęgę, a silnik 1.8 TD montowany pod jego maską potrafił odmawiać posłuszeństwa w sytuacjach gdy temperatura spadała troszkę tylko poniżej zera.

Jak jest z Mondeo? Cóż, jest to samochód, który jest trochę nierówny. Z jednej strony kusi dobrą relacją ceny do wieku i poziomu wyposażenia. Dodatkowo, kombi posiada niemal rekordową w tej klasie pojemność bagażnika wynoszącą 540l. Jednak podstawową wadą Mondeo jest jego podatność na rdzę. Dodatkowo dochodzą jeszcze kiepskie silniki diesla (pamiętajmy, że w segmencie aut z klasy średniej jednostki wysokoprężne to podstawa). Motory posiadające oznaczenie TDDI miały szereg problemów z turbinami oraz pompami wtryskowymi. Co gorsza, ten drugi problem potrafi zaskoczyć niemal znienacka. Z kolei nieco nowocześniejsze jednostki TDCI znane są z nietrwałych wtryskiwaczy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. cena naprawy klimatyzacji
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...