Kupno motocykla

Wielu małych już chłopców marzy o pięknej bestii, na której poczują, że żyją. Dorastają, oglądają super motocykle i w końcu zapisują się na kurs na prawo jazdy. Po zdaniu egzaminu następuje chwila, gdzie trzeba wybrać odpowiedni dla siebie motocykl. Jest to jeden z pierwszych ważniejszych zakupów w życiu, więc trzeba się do niego dobrze przygotować. Przy wyborze nie wystarczy kierować się rocznikiem. Najlepiej jechać do sprzedawcy i samemu lub jeszcze lepiej z mechanikiem zapoznać się z motocyklem. Sprawdzić dokładnie zawieszenie, hamulce, skrzynie biegów, ramę, owiewki, stan opon, ruchy kierownicy, światła z całym układem elektronicznym i wiele innych rzeczy. Dokładnie wypytać o szczegóły i historię danego motocykla. Warto włożyć w to wiele  serca, gdyż to ma być nasz motor i musimy wiedzieć na czym jeździmy, czuć się bezpiecznie. Na pewno trzeba wypróbować w trasie ten motocykl, który nas interesuje. Warto zobaczyć na wszelkie rysy i zadrapania, które mogą nam powiedzieć, czy motocykl przeszedł jakiś wypadek, kolizje czy szlif. Rama nie może być uszkodzona, gdyż zwłaszcza młodemu kierowcy może sprawić wielu problemów. Trzeba zapytać, czy były robione okresowe przeglądy i wymieniane części. Najlepiej poprosić o jakieś pokwitowania i rachunki. Po dojechaniu na oględziny warto zobaczyć, skąd motocykl jest wyciągany. Czy z suchego i zadbanego garażu, czy ze starej i brudnej szopy, co świadczy, że nie był dobrze traktowany. Przy kilku markach są ukryte wady w skrzyni biegów np. wypadająca dwójka przy bardzo wysokich obrotach, więc pasuje od razu sprawdzić, czy nie ma tego problemu

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...