Mazda RX-8

 

Wielu kierowców decydując się na sportowe auto robi to, kierując się wyłącznie poziomem przyjemności z ich prowadzenia. Tak naprawdę, mało kto jeździ takim samochodem na co dzień, więc koszty eksploatacji nie grają tak dużej roli jak w przypadku samochodów innych klas.

 

Mazda RX-8 to doskonały przykład samochodu, w przypadku którego łatwo przekroczyć spory próg kosztów eksploatacji. Auto oparte na silniku Wankla, czyli jednostce, w której tłoki obracają się wewnątrz cylindrów. Jest to konstrukcja niekonwencjonalna, więc znalezienie specjalisty zdolnego profesjonalnie się nią zająć jest bardzo trudne.

 

Mazda była wyposażona w jeden silnik o pojemności 1.3 litra i mocy 231 KM. Niska pojemność to niewielkie stawki OC, ale również utrudniona eksploatacja i związane z tym anomalie, jakie nie występują w innych autach. Przykładowo, według norm fabrycznych narzuconych przez Mazdę, auto spala 1l oleju na każde 1000 km. Dziwne trochę, prawda?

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. tłumiki okęcie
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...