Motocykl – kupno i potrzebne dokumenty

Aby jeździć motocyklem potrzebne jest prawo jazdy kategorii A, A1 lub A2 w zależności od pojemności i rodzaju motocykla. Przy kupnie warto zwrócić uwagę czy motocykl miał okresowe badania techniczne i opłacone OC. Musimy wziąć od sprzedającego dowód rejestracyjny, kartę pojazdu polisę OC i spisaną przez nas umowę kupna-sprzedaży. Do 30 dni musimy zmienić dane w dowodzie rejestracyjnym i polisie OC na swoje, gdyż inaczej mogą być potem z tym problemy. Wcześniej jednak, jak przy każdym kupnie droższej rzeczy od osoby fizycznej, musimy udać się do Urzędu Skarbowego i tam zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, zakupu pojazdu. Odkręcamy starą tablicę rejestracyjną i wraz z dotychczasowym dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu, dokumentem, gdzie jest potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC, umową kupna sprzedaży, własnym dowodem osobistym i kwitkiem z Urzędu Skarbowego idziemy do Urzędu Komunikacji i Transportu . Tam prosimy o nowy dowód rejestracyjny, poprzez wypełnienie przez właściciela wniosku o rejestrację pojazdu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. laweta Ciechanów Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. Renault Kadjar
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...