Motocykl zimą

Przygotowanie motocykla do zimowego odpoczynku jest ważną rzeczą, jeśli nie chcemy mieć problemów z odpaleniem go na początku nowego sezonu. Często słyszymy, że silnik dziwnie chodzi, słychać stuki lub jak wspomniałem nie można odpalić naszego motocykla. Aby temu zapobiec pasuje dobrze przygotować naszą maszynę do przerwy zimowej. Na pewno trzeba zapewnić postój w suchym garażu, gdzie temperatura będzie dodatnia i równa. Paliwo powinno być zatankowane, aby bak nie rdzewiał. Warto też pamiętać o stojaku, gdyż na bocznej podpórce mogą skrzywić się opony. Ewentualnie, można co tydzień przepychać go na prostych kołach i zmieniając ustawienie. Akumulator najlepiej wyciągnąć i położyć go w ciepłym i suchym miejscu. Oczywiście cały motocykl powinien być czysty, czyli przed przerwą wszystkie części muszą być oczyszczone z brudów i wilgoci, która sprzyja rdzewieniu. Najlepiej w zimie jeśli posiada się własny garaż, gdzie jest nasz motocykl powinno sprawdzić się układ hamulcowy w poszukiwaniu jakiś pęknięć lub rdzy. Można nasmarować łańcuch i sprawdzić jego naciąg. Ważną rzeczą, jest również zmiana oleju wraz z filtrem. Można to zrobić zaraz po sezonie, aby już w zimie w układzie był nowy, czyściutki lub przed sezonem. Warto również wyczyścić filtr powietrza, myjąc gąbkę i nasączając płynem, lub po prostu chyba łatwiej kupić nową, gdyż nie jest to wydatek majątku.  Dzięki temu nasze spalanie będzie na niższym poziomie, co w tych czasach, gdzie każdy liczy się z groszem, jest bardzo ważnym elementem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...