Motocykle na kategorie A2

W Polsce nastało wielkie zamieszanie w przepisach ruchu drogowego i tak młodym kierowcom dłużej przyjdzie czekaj na legalne zasiadanie „litra”. Ustawodawca ograniczył tą kategorię nie na pojemność, lecz na moc skokową do 48KM. Wybór motocykli dla początkujących i małoletnich motocyklistów został ostro ograniczony. Są też różne spekulacje, czy jeśli motocykl o ułamki Koni Mechanicznych będzie miał za dużo to już jest nie zgodny z A2? Dodatkowo różnie producenci podają i mierzą ilość KM. Zaczynając od Yamahy pojeździmy niezbyt ciekawymi 250 np. WR250X, WR250R, YBR250. Z terenowych będą 660R, X i Tenere. Od Hondy ciekawie wygląda VTR 250 oraz mniejszy brat kultowej CBR600, czyli CBR250. Będzie można zasiąść na criuserach opartych na silniku 750 ccm, czyli VT750S, Shadow 750, Shadow Spirit 750. Jest to ciekawa propozycja, jeśli ktoś lubi tego typu maszyny. Jeśli jest ktoś fanem Suzuki to nie znajdzie na kategorie A2 żadnego ciekawego motocykla, oprócz skuterów. Jedynie używane i już starawe Suzuki GS500 łapie się idealnie w ograniczenia. Właśnie GS500 najczęściej jest polecany jako pierwszy motocykl, więc wypada się cieszyć, iż młodzi zapaleńcy będą mogli szlifować na nim swoje umiejętności i nabierać miłości do motocykli. Od Kawasaki mamy małą Ninje oraz KLX250. Wracając do Kawasaki Ninja 250R moim zdaniem jest najlepszym wyborem do jazdy na A2, lecz motocykle są dość nowe i ceny oscylują dość wysoko, gdyż pasuje mieć ponad kilkanaście tysięcy. Dobrą informacją jest, iż ustawodawca zostawił pewne wyjście, czym jest ograniczenie fabrycznej mocy motocykla. Maszyna na kategorię A2 może powstać z motocykla o mocy nie przekraczającej dwukrotnej wartości 48KM, czyli 35kW. Inną sprawą jest, że według wielu ludzi te ograniczenia nie są wcale tak dobre. Duża ilość motocykli na kategorie A2, które będą nabywali młodzi ludzie, są już w kiepskim stanie, gdyż były produkowane lata temu. Czy na bardzo ciężkiej, zardzewiałej maszynie, ze słabymi hamulcami i kiepskim zawieszeniem młodzi kierowcy będą bezpieczniejsi. Moim zdaniem nie, gdyż motocykle produkowane teraz są lżejsze i nowocześniejsze, bezpieczniejsze, choć posiadają również większą moc.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. bmw m3 warszawa
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...