Po mieście 30 km/h?

Chyba każdy zauważył, że od pewnego czasu wprowadzane są coraz to bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące kierowców pojazdów mechanicznych. Mają one na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Planowana jest teraz kolejna zmiana przepisów. W Katowicach, planuje się wprowadzenie strefy ruchu, gdzie obowiązywało będzie tempo 30 km/h, na chwilę obecną pomysł ten jest konsultowany, występuje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo że projekt ten zostanie zaakceptowany. Wszystko to ma jednak na celu ochronę pieszych. Według statystyk, Polska ma bardzo duży odsetek wypadków spowodowanych nadmierną prędkością i znajdujemy się na szarym końcu w państwach europejskich. Badania wskazują, że przy uderzeniu z 30km/h prędkością, szansa na przeżycie pasażera, wzrasta do blisko 90%. Do wprowadzenia takich ograniczeń, konieczne jest jednak zapewnienie bardzo dobrej przepustowości innych dróg w mieście. Pozostaje nam czekać na decyzję władz miasta Katowice.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. tesla x jadąc samochodem Zwalniam przed przejściem dla pieszych i wszystkich przepuszczam
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...