Podstawa to kask

Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest kask dla motocyklisty. Może on uratować życie, więc nie można na nim oszczędzać. Nie opłaca się wybrać taniego egzemplarza z Chin, który niby przeszedł testy zderzeniowe pozytywnie. Mimo wszystko dużo bardziej efektywne są droższe kaski znanych firm. Mówię Wam, że nie chcielibyście na własnej głowie przetestować kask za 100zł, gdzie mogło by być bardzo źle. Na odpowiedni kask, zwłaszcza na motocykl potrzeba wydać ponad 200-300zł. Prawdziwe profesjonalne kaski zaczynają się dopiero od 500zł. Dodam, iż otrzymanie certyfikatu o niczym nie świadczy, gdyż nie ma wielkiej trudności go zdobyć i nawet kaski za 50 zł mają zgodność bezpieczeństwa z wytycznymi UE. Najlepiej kupić kask integralny, gdyż pasuje na każdy z typów pojazdów jednośladowych i nawet na quada. Inaczej jest z kaskami otwartymi, czyli bez szczęki. Na pewno nie będziemy narzekali na brak wentylacji, ale bezpieczeństwo jazdy na motocyklu sportowym będzie bardzo ograniczone, gdyż przy kolizji przy prędkości powyżej 100km/h nie będzie wesoło. Jeszcze inną odmianą są kaski crossowe które są do jazdy w terenie. Posiadają wysuniętą do przodu szczękę i daszek. Nie ma szybki, lecz zamiast jej zakłada się gogle.  Ważny jest również dobrej jakości wizjer. Możemy również kupić kask z przyciemniana szybką na słoneczne dni. Na pewno nie będzie to zbędne, gdyż wieczorami, gdy słońce zachodzi, a rankami gdy wschodzi potrafi nieźle nas razić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...