Porsche 911

Jednym z najsłynniejszych i najbardziej udanych wersji Porsche powstało już w 1963 roku. Wtedy to na światło wyszedł model oznaczony numer 911. Chciano nadać nazwę 901, lecz jako że peugeot zastrzegł sobie prawo do nadawania autom  trzycyfrowych nazw z ‘0’ w środku, tak jak w słyny peugeotach 405 i 406. Porsche 911, jako typ 911 produkowano w latach 1963-1989, lecz kolejne modele również nosiły nazwę 911, ale to ze względu na chwyt marketingowy. Do 1996 roku wszystkie silniki były chłodzone powietrzem, gdyż wtedy ten sposób był na topie. Dopiero w 1997 roku wprowadzono chłodzenie cieczą. Jak na lata sześćdziesiąte auto o parametrach takich jak porsche 911, było wielkim hitem. Porsche 911 było wyposażone w sześciocylindrowy, chłodzony powietrzem bardzo wytrzymały i jak na tamte czasy nowoczesny silnik o pojemności 2,0 l i mocy sięgającej prawie 130 Koni Mechanicznych. Autem ciężko kierowało się na zakrętach i kolejne wersje były w tym aspekcie lepsze. Z każdą nową wersją, powiększano pojemność, dodając w ten sposób więcej Koni Mechanicznych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...