Renault Espace

Pionier w gatunku vanów. Co prawda istnieją spory, co było pierwsze – Nissan Praire czy Renault Espace. Prawda jest jednak taka, że w Europie ten pierwszy model praktycznie nie zaistniał.

Obecne na europejskim rynku od 1984 roku Renault okazało się prawdziwym przebojem. Firma Renault początkowo nie wierzyła w powodzenie „dużego kombi” i Espace oferowano pod marką Matra. Szybko jednak dyrekcja Renault przekonała się, że Espace to dobra nisza do zagospodarowania i dokonano procesu tak zwanego badge engineeringu.
Pod lupę weźmy Espace IV, czyli ostatnią generację. Jak większość aut francuskich, tak i van „renówki” miewa problemy z elektroniką. Dodatkowo, w silnikach Diesla pojawiają się problemy z osprzętem (wrażliwe wtryskiwacze). Najgorsze jednak, w przypadku ropniaków jest to, że w każdej chwili może w nich dojść do zatarcia się silnika lub obrócenia się panewki. Z silników benzynowych warto polecić 2.0T, który łączy dobre osiągi i akceptowalne zużycie paliwa. Miewa jednak problemy z cewkami zapłonowymi oraz z przepustnicą (uwaga: tej ostatniej nie można kupić na rynku wtórnym, a oryginał kosztuje ponad 1500 PLN).

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. wynajem busów łódź
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...