Samochód napędzany… łajnem?

W grudniu 2014 roku, na rynku japońskim pojawił się nowy samochód z marki Toyoty, mianowicie mowa tutaj o modelu Mirai. Czemu jednak poruszam tutaj kwestię samochodu który od ponad roku jest już na rynku? A to dlatego że jeszcze w tym roku samochód trafi na rynek Europejski i nie tylko, a dodatkowo samochód napędzany jest wodorem – ale o tym później. Samochód wyposażony jest w silnik elektrycznym o mocy 154 KM. Samo tankowanie samochodu wodorem zajmuje około 3 minut, a zbiornik pozwala na pomieszczenie około 122 lutrów wodoru sprężonego. Pełne tankowanie pozwala na przejazd blisko 480 km. Samochód co ważne i ciekawe, napędzany jest wodorem, który zostaje uzyskany… z łajna, a dokładniej mowa tutaj o obornikach. Firma przez to właśnie stała się tematem wielu prześmiewczych żartów z strony innych producentów. Obecnie cena tego właśnie modelu na rynku japońskim to koszt 57 500 dolarów amerykańskich. Jednak cena w Europie będzie wyższa, a to dlatego że doliczony zostanie wyższy podatek – firma Toyota zobowiązała się do obniżenia kosztów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. warszawa mediolan lot Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. forum tesla model s Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. naprawa skrzyń
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...