Toyota Celica

Nazwa tego modelu to symbol sam w sobie. W latach 80 przygotowane przez fabrykę Toyoty rajdowe modele Celiki doskonale radziły sobie na rajdowych trasach.

Wersje Celiki z lat 80 często dotrwały w dosyć dobrym stanie po dziś dzień i stanowią łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Co ciekawe, pomimo zaawansowanego wieku, auta rzadko sprawiają problemy. Z kolei w roku 1999 światło dzienne ujrzała kolejna generacja sportowej Toyoty. Tym razem, japońscy inżynierowie postanowili wtłoczyć nieco więcej azjatyckiego stylu w wygląd „ściganta”. Z przodu auto wygląda niczym japoński pociąg wysokich prędkości, natomiast tył jest niebywale ascetyczny. W środku, z kolei, panuje spora wygoda, choć oczywiście nie polecamy tego samochodu jako auta rodzinnego. Jak na auto sportowe, całkiem dużo jest schowków.

Toyota Celica generalnie jest mało awaryjnym samochodem, jednak są egzemplarze, które mogą sprawiać problemy. Przykłady? Choćby silnik 1.8, który miał wadę fabryczną prowadzącą do zacierania się (na szczęście producent za darmo wymienia jednostkę). Drogie są części – np. katalizator, który mógł ulec uszkodzeniu wskutek felernego silnika kosztuje aż 5 tysięcy złotych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. wypożyczalnia samochodów małopolska
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...