VW Passat B5

 

Swoisty król polskich dróg. Dlaczego Polacy tak chętnie wybierają Passata?  Postaramy się rozwikłać tę zagadkę.

 

Od momentu debiutu tej wersji Volkswagena minęło już prawie 20 lat. Najstarsze egzemplarze są już zatem pełnoletnie. Jednak walory użytkowe Passata B5 mówią same za siebie – prawie 500 l pojemności bagażnika, zarówno w wersji sedan jak i w przypadku wariantu kombi sprawia, że ten model szybko stanie się ulubieńcem rodziny. Dodatkowo, niemal każdy kierowca poczuje się w Passacie jak u siebie w domu. Logiczne rozplanowanie deski rozdzielczej ułatwia obsługę auta.

 

Jedną z poważniejszych awarii wszystkich wersji Passata jest usterka zawieszenia. Otóż składa się ono z kilku wahaczy, które w połączeniu z polskimi drogami po prostu się zużywają. Na całe szczęście minęły już czasy, kiedy remont zawieszenia w B5 kosztował majątek. Dziś dobrej klasy zamiennik można kupić w okolicach 1000 zł.

 

Jaki silnik wybrać? Najlepiej którąś z popularnych jednostek, jak 1.8 turbo czy 1.9 TDI. Sprawi to, że uda się utrzymać Passata nie przeznaczając na to fortuny.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...