Yamaha YZF-R1

Jedną z najlepszych wersji, modelu Yamahy jest wersja YZF-R1 która po raz pierwszy została zapoczątkowana w 1997 roku. Miał być to model typowo ekstremalny o bardzo małej wadze, bo tylko 177kg, ale dużej mocy sięgającej 150 KM. Na swoje czasy był to jeden z najszybszych i najdzikszych bestii. W 2009 roku nastąpiła duża zmiana, gdyż dano nowy silnik i inny wał karbowy. W zależności od generacji przyspieszenie zmieniało się ale zawsze wynosiło poniżej 3 sekund do pierwszej setki.  Siedzenie umieszczone wysoko po ponad 825mm nad ziemią.  Wygląd jest typowo sportowy, ostry. Na ulicach prezentuje się super i na pewno spodoba się każdemu i żadna porządna dziewczyna nie odmówi przejażdżki się nim jako plecaczek. Na  tą Yamahę wcale nie trzeba wydać dużego majątku. Jednak zależy to od wersji i roku produkcji. Jeśli ktoś chce nowsze wersje z salonu to musi posiadać kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale dla biedniejszego są starsze zadbane wersje na których również można poszaleć i zaszpanować przed kolegami.  Pojemność baku raczej we wszystkich wersjach wynosi 18 litrów. Wysokoobrotowy silnik pali na 100 km trochę paliwa, ale za to oferuje wielką frajdę z jazdy i niezapomniane przeżycia. Jadąc na tej bestii czuć, że się żyje. Adrenalina sięga szczytu. Na R1 jednak jak na większości typowych sportów nie pojeździmy bez bólu w trasy rzędu kilkuset kilometrów bez żadnej przerwy. Dadzą się we znaki naturalne ludzkie przeszkody jak ból pleców i nadgarstków. Nie jest to również dobra opcja na pierwszy motocykl, gdyż brak doświadczenia i jakiś błąd skutkuje wywrotką, szlifem i szkoda by było plastików, które nie są tanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz.
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...