Złe ustawienie zawieszenia

Zawieszenie odgrywa bardzo ważną rolę w motoryzacji. Niezależnie czy jest to motocykl, auto czy nawet rower ma ono duży wpływ na bezpieczeństwo. Tym bardziej w motocyklach, gdzie każdy, nawet najmniejszy wypadek może skutkować dużymi otarciami ciała, ważne jest, aby amortyzatory były dobrze ustawione. Złe ustawienie przedniego amortyzatora, zbyt silne tłumienie odbicia skutkuje nadsterownością Czuć słabą przyczepność przedniej opony oraz odczuwa się tak jakby chowanie się opony pod motocykl. Zbyt słabe tłumienie odbicia daje efekt podsterowności i niestabilności przedniego koła. Na tylnim zawieszeniu zbyt silne tłumienie odbicia skutkuje uślizgami tylnego koła po dodaniu gazu, gdy wychodzi się z zakrętu ze złożenia oraz słabe tłumienie nierówności. Zbyt słabe tłumienie dobicia może powodować, iż będziemy czuli, jakby motocykl kołysał się nam na boki po dodaniu gazu po wyjściu z zakrętu. Po dodaniu ostro gazu możemy mieć odczucie podnoszenia przodu do góry, czyli utratę przyczepności w przodzie. Silne ustawienie dobicia na przednich kołach powoduje przysiadanie przodu podczas gwałtownego hamowania oraz słabo tłumi na naszych dziurawych drogach. Słabe tłumienie dobicia daje głęboki docisk przodu przy hamowaniu, czyli wbijanie w asfalt. Tylna sprężyna która jest twarda może powodować łatwe wchodzenie w zakręty, ale za to słabą przyczepność tylnej opony i wrażenie twardego tyłu. Zbyt miękka sprężyna tyłu najczęściej powoduje dobrą przyczepność podczas przyspieszania, ale podsterowność podczas wchodzenia w zakręt. Jest również wrażenie lekkiego przodu i utrudnia przekładanie motocykla pomiędzy zakrętami. Natomiast w przodzie twarde sprężyny powowują wrażęnie twardego przodu i podsterowność całego motocyklu. Zbyt miękkie sprężyny dają efekt łatwego wchodzenia w zakręty ale nadsterowność w całym motocyklu i przód jest dobijany do dołu, wbijany w asfalt.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. synteza organiczna Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. http://www.prospekt24.pl/kolportaz Ja nie wiem jak działają oleje silnikowe ale ktoś na tym blogu odwalił kawał dobrej roboty i teraz już wiem
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...