Zmiana oleju

W silniku motocyklowym jak i każdym innym, ważną rolę pełni olej, który pomaga poruszać się częściom i ogranicza tarcie. Wymiana oleju w motocyklu jest jedną z podstawowych czynności, które trzeba wykonywać. Na rynku mamy do wyboru pełno firm, które oferują nam swoje oleje. W zależności od naszych preferencji możemy wlać różnej jakości oleje, lecz ja mimo wszytko proponuję wlać olej półsyntetyczny, które zapewni dobrą ochronę. Olej syntetyczny jest droższy i według większości lepszy, choć na pewno dużej różnicy nie zrobi, jeśli wlejemy dobrej jakości półsyntetyk. Przed wymianą oleju zalecam rozgrzać silnik, gdyż wtedy olej będzie ciepły i lepiej spłynie. Motocykl powinien stać w pionowej pozycji. Wymieniamy również filtr oleju i ładnie czyścimy okolice silnika, aby zapobiec ewentualnemu zanieczyszczeniu. Po wylaniu się starego oleju, wlewamy nowy i sprawdzamy jego poziom bagnetem lub na wskaźniku. Potem uruchamiamy silnik, aby olej się rozszedł i następnie znowu dolewamy i sprawdzamy poziom, najlepiej dolać do górnej możliwości poziomu oleju. Stary olej trzeba dobrze zutylizować, a nie wylewać do rzeki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Nasza strona
Super strona, na której są opisy samochodów. Różne modele, w skali a także praktyczne porady. Samochód dla mężczyzny jest to bardzo ważna, niektórzy stawiają kobiety na równi, albo nawet bardziej szanują swoje cztery kółka. Czy to jest poprawne, ciężko określić i nie nam wskazane z tym dyskutować. My chcemy byście odczuli tą samą pasję jaką my czerpiemy z motoryzacji. Nasz blog powstał pewnego popołudnia Gd z kolegami na piwie rozmawialiśmy o samochodach. Padł pomysł, szybka realizacja. Dzisiaj nasz blog to setki stałych czytelników, którzy chętnie nas odwiedzają i czytają nasze nowości. Jeśli macie coś ciekawego i przyszło wam do głowy jakiś pomysł dotyczący nowości na rynku samochodowym i motoryzacyjnym napisz. Nowe Renault Auto-zieba.com.pl/Kadjar
Porady
Jesteś zainteresowany tematyką motoryzacji? Nie wiesz gdzie szukać informacji na jej temat? Chciałbyś poczytać o nowinkach motoryzacyjnych? Zapraszam serdecznie na moją stronę internetową. Profesjonalnie prowadzona strona www., która jest chętnie odwiedzana przez fanów motoryzacji. Można tutaj znaleźć wszelkie niezbędne informacje z zakresu motoryzacji. Z pewnością strona ta spodoba się każdemu zainteresowanemu tematyką motoryzacji. Każdy szanujący się fan motoryzacji z pewnością z chęcią odwiedzi moją stronę internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych motoryzacją.
Sonda

Jaki motor chcesz mieć?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...